سیستم گرمایش از کف چیست

سیستم گرمایش از کف

سیستم گرمایش از کف چیست

سیستم گرمایش از کف چیست؟ و انواع آن

سیستم گرمایش از کف که تاریخی بسیار کهن دارد، در سال ۱۹۸۰ در اروپا برای آن استانداردی مشخص شد و تقریبا در همان سالها تمامی خانه ها در کشور کره مجهز به این سیستم شدند. این سیستم در حال حاضر چنان پیشرفتی کرده است که حتی در معابر خارج از محیط سر بسته ، برای جلوگیری از یخ زدی و آب شدن برف های پیاده رو و آسفالت (البته بیشتر در حد پاکینگ و حیاط خانه و اداره ) نیز استفاده می شود.

در سیستم گرمایش از کف، با توجه به این که حرارت محیط با لوله کشی آب گرم و یا جریان الکتریسته در زیر کفپوش تامین میگردد، دارای مزایای بسیار بیشتری نسبت به رادیاتور می باشد. که از آن جمله می توان به کاهش مصرف انرژی، ایجاد گرمای یکنواخت در محیط، ایمنی بیشتر، عدم جاگیری و امکان ستفاده از تمام محیط، و قابلیت اجرا با تمامی کفپوش ها می باشد.

سیستم گرمایشی از کف در خارج از محیط سرپوشیده

سیستم گرمایش از کف به سه شکل اجرا می شود:

سیستم گرمایشی از کف
لوله کشی آبگرم
  1. با استفاده از لوله کشی با آبگرم

در این سیستم که در ایران بسیار متداول تر از مدل های دیگر هست، لوله های PEX  یا همان پنچ لایه در تمامی کف چرخانده می شود و با استفاده از پکیج می توان آبگرم مورد نیاز آنرا تهیه کرد.

۲. با استفاده از جریان هوای گرم

در نوع سیستم گرمایشی به همان صورت در سراسر کف محیط لوله کشی انجام میشود، اما این بار بجای آبگرم ، هوای داغ از داخل لوله به جریان خواهد افتاد. که برای ایجاد هوای گرم نیاز به دیگ بخار هست. که معمولا در زیر زمین و پارکینگ کار گذاشته میشود. در سیستم هوای گرم، گاهی ممکن است ایجاد حباب هوا در داخل لوله باعث شود تا آن قسمت از لوله و محیط گرم نشود.

سیستم گرمایش از کف الکتریکی

۳. با استفاده از جریان الکتریسته

در این سیستم با سیم کشی مخصوص در زیر کفپوش ها و با ایجاد جریان الکتریسته در آنها سیم ها گرم شده و ایجاد حرارت می کند. و با استفاده از ترموستات های کنترل دار و حتی قابلیت اتصال به اینترنت شما میتوانید دما رو به تنظیم کنید. اجرا و کار کردن این سیستم بسیار آسان و سریعتر هست. در بسیاری از محدودیت های لوله کشی را ندارد. به طور مثال در لوله کشی تفاوت اختلاف سطح ایجاد مشکل می تواند بکند که احتیاج به یک استاد کار ماهر دارد. ما مشکل سیستم جریان الکتریسته هزینه بالای مصرف برق آن هست.

در یک جمع بندی می توان بیان کرد که سیستم گرمایش از کف بسیار کارآمدتر هست.

ارسال دیدگاه

پیگیری سفارش
لیست مقایسه